Hedvábná stezka    The Silk Road

Během půlroční expedice v roce 2006 se nám podařilo projet celou Hedvábnou stezku po její hlavní historické trase. Co jsme viděli?

Pojďte si sami prohlédnout příběh v obrazech, který tato legendární obchodní cesta dodnes vypráví. Vydejte se z Cařihradu přes pouště, stepi, velehory a starobylá města do Číny pro hedvábí. Nasedněte na velblouda dole!

 

Lukáš a Alena Synkovi
www.LukasSynek.cz
 
 

* Tato výstava získala v podobě 3 min slideshow 1. cenu v soutěži Slideshow Awards 2007 na Cestovatelském festivalu v Praze!
* přehrát slideshow >>

  Karavanám trvala tato 9000 km dlouhá trasa 3 roky.

 

Fotografie
Pokud byste si chtěli některou fotografii objednat, napište nám. Každá fotografie je k dispozici i v barevné verzi.

O cestě
Informace, fotogalerie a reportáže z této cesty najdete na našich cestovatelských stránkách pod Hedvábná stezka 2006.

 
Lukáš a Alena Synkovi
 

 
Hedvábná stezka 2006 po Hedvábné stezce se obchodovalo zhruba od 2. st. př. Kr. do 15. st. n. l. kokony bource morušového   ruiny starého Vanu koření v Egyptském bazaru, Istanbul konvičky, Istanbul tančící derviš, Bursa seldžucký náhrobek, Ahlat palác Ishaka Paši, Dogubeyazit kostel sv. Řehoře, Ani skalní kostelík, Kapadokye travertinové kaskády Pamukkale kamenný hřib, Kapadokye Buyuk Deniz Golu, pohoří Kačkar ruiny Ani na turecko-arménské hranici prastará mešita s válcovým minaretem pod Vanským hradem badgiry čili větrné věže, Yazd dveře s ženským a mužským klepadlem uličky starého hliněného města, Yazd krytý bazar v Zanjanu minarety Imámovy mešity, Esfahan portál mešity Šejka Lotfolláha, Esfahan ornamentální dlaždičková fasáda, Esfahan detail portálu, Kašan zátiší s koránem a modlitebními destičkami pod čelo ruiny Persepolis klínové písmo, Persepolis bájný býk, Persepolis datlový háj, oáza Garmeh velbloud jednohrbý poušť Karakum pod dunou turkmenské koberce nádobí na bazaru Tolkučka mauzoleum sultána Sandžara, Merv pevnost Ayaz kala, poušť Kyzylkum otrokářská brána v Chivě medresa Mir-i-Arab, Buchara kopule medresy Tilla-Kari, Samarkand medresa Čar Minar, Buchara minaret Kaljan, Buchara dlaždičková fasáda, Samarkand kopule medresy Šer Dor, Samarkand smysl života Uzbeků - melouny syn prodavače melounů, Margilan středoasijský chléb, Oš všude na světě se rády pochlubí svými dětmi, Alajský hřbet dřevořezba z mauzolea v Uzgenu kyrgyzské jurty na horských pastvinách vršek jurty před pokrytím střechy jurtoviště u jezera Song Kol údolí Altyn Arašan pod horou Pik Palatka jezero Ala Kol ledovec Ak-Say v pohoří Kyrgyz Alatau pětitisícovky v pohoří Terskey Alatau kyrgyzské hrobky pod Muztag Ata (7546 m n. m.) jezero Karakul mrazivý večer na jezeře Karakul řeka v Tarimské pánvi, Bezeklik jezírko Měsíčního srpku, Dunhuang ruiny slavného města hedvábné stezky Jiao-He, Turfán muslimské hroby v poušti Taklamakan, Dunhuang Zpívající písky, Dunhuang uličky ujgurské vesnice, Tuyok malí Ujguři, Karghilik ujgurské ženy, Kašgár bazar v Chotanu tržiště v Kašgáru koření a přírodní medikamenty tibetští mniši v klášteře Labrang Tibeťanka na pouti v klášteře Labrang západní konec Velké čínské zdi, Jiayuguan buddhistický chrám, Suzhou   návštěvníků